Renault Twingo

Mrštný kamarád do města – Renault Twingo

Já jsem malej, ale šikovnej. Tahle populární hláška z jedné oblíbené dětské pohádky dokonale pasuje na vůz Renault Twingo. Auto, které se s přehledem vyzná v městském provozu, nezklame ani na dálnici. Nová řada změnila design a nutno dodat, že k dokonalosti. Má totiž styl, a to doslova nepřehlédnutelný.

 

 Dámy, zadejte se

Twingo si získá srdce každé ženy už na první pohled. Je prostě roztomilé. Navíc si je každá může ,,vystajlovat“ podle vlastního vkusu. Prodává se v různých barevných modifikacích. Karoserii lze dotvořit různými polepy a vybírat se dá i z několika typů disků. Ženy oplývají tvůrčím duchem a rády tvoří. V případě Renaultu Twingo se nemusí spokojit pouze s jednobarevným vozem, ale vtisknout mu kontrastní akcent, třeba na krytech vnějších zpětných zrcátek, lištách na přední masce a u dveří. Tohle auto umí být zkrátka osobnost.

Bavit vás bude i vnitřek

A to rozhodně. Také kabina čeká na vaše designové pojetí. Dílů, u kterých si můžete zvolit oblíbené barevné kombinace, zde najdete poměrně dost, ať už to jsou ozdobné prvky na koženém volantu, orámování výduchů ventilace nebo třeba prvky na palubní desce. Twingo překvapí uvnitř i poměrně velkým objemem úložného prostoru, rozděleného do hlavní schránky v palubní desce a několika dalších přihrádek rozmístěných po celém autě. Mimochodem, pro čerstvý vzduch si nemusíte stahovat pouze okénko, stačí, když zvolíte model se stahovací střechou.

Renault Twingo technologicky

Palubní deska není jenom barevná, ale také praktická. Je vybavena multimediálním systémem R-LINK Evolution, jehož prostřednictvím můžete využívat hands-free volání, pouštět si muziku, prohlížet fotky nebo videa na dotykové obrazovce. Součástí systému je rovněž navigace TomTom, která vám poskytne aktuální dopravní informace a usnadní cestování.

Důležitá je bezpečnost

Tu v přední části poskytují přední a boční airbagy. Únava, ale někdy i nepozornost způsobí, že můžete vybočit z jízdního pruhu. Pokud se vám to stane v Renaultu Twingo, systém připojený ke kameře zabudované do vnitřního zpětného zrcátka vás na překročení čáry vymezující jízdní pruh upozorní s pomocí světelného a zvukového signálu. V tomhle autě se nemusíte bát ani na kluzké vozovce, protože funkce elektronické kontroly stability (ESC) vám pomůže ho udržet pod kontrolou bez vychýlení ze zvoleného směru.

Pro dámy nebo pro pány

Dámy Renault Twingo zaujme svým vzhledem a díky rozměrům, a vlastně i parkovacímu asistentovi, i bezproblémovým parkováním. Muži ho ocení jako ideální vůz, který je neopustí ani v té největší městské tlačenici…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *