Renault Clio

Smyslnost a vášeň. Takový je Renault Clio

Nevlídné podzimní dny se dají lépe přežít v sympatické společnosti. Nový Renault Clio vám nabídne sofistikovaný design, k jehož celku můžete přispět i vy, a současně poskytne potěšení z jízdy, což je pro milovníky automobilů vždy lákavá výzva.

 

Váš podzim nemusí být barevný jenom zlátnoucím listím, ale i výběrem barvy karoserie nového Renaultu Clio. K ní přidáte barevné lišty v čelní masce, na ochranných panelech ve spodní části dveří a dojde i na barevný akcent krytů vnějších zpětných zrcátek či dokonce barevného provedení střechy. Zkrátka podzim hýří barvami a toho je třeba využít.

Nasedněte

Rovněž interiér se umí přizpůsobit vašim představám. Nejenom v barvách, ale také v dalším vybavení. Na palubní desce najdete všechno, co se může během jízdy hodit. Rádi posloucháte muziku? Hudební systém Bose Surround Sound System se 7 reproduktory vám nabídne dokonalý hudební zážitek. Abyste se cestou neztratili, máte k dispozici navigaci a díky Bluetooth vyřídíte všechny důležité hovory i z auta.

V bezpečí

Takový fešák jako je nový Renault Clio vás bezpečně doveze, kamkoli si budete přát. Umožňuje to například systém elektronické kontroly stability (ESC), který se vám bude hodit zejména na mokré vozovce, protože přibrzďuje jednotlivá kola tak, aby zachoval kontrolu nad vaším vozem. Brzdný systém vás nezradí ani v krizové situaci, kdy je třeba prudce zabrzdit. Aktivace systému nouzového brzdění v daném momentu zkrátí brzdnou dráhu a rozsvítí výstražná světla. Riziko možné nehody je tak zcela minimální. Není nic příjemného a hlavně bezpečného, když zapomenete ve smrákajícím se podvečeru rozsvítit, což se právě na podzim může docela snadno stát. Clio ovšem myslí za vás a automaticky rozsvítí potkávací světla, jakmile se začne šeřit. Stejně tak dešťový senzor spustí stěrače, když se rozprší. Šikovná nejenom podzimní výbava…

Technické parametry

Nový Renault Clio si můžete pořídit s benzínovým motorem, který má spotřebu pouhých 4,7 l na 100 km. Ani servis nevyžaduje nijak zvláštní péči, protože nemusíte měnit rozvodový řemen a olej jen jednou za dva roky, anebo po 30 000 km.  Kdo fandí naftovým motorům, nejspíš sáhne po této variantě a bude nepochybně příjemně překvapen spotřebou, která na 100 km činí fantastické 3,3 litry! Obzvlášť ve městě, kde se Renault Clio pohybuje jako ryba ve vodě, oceníte automatickou převodovku a systém  Stop & Start, kdy se motor automaticky vypne při zastavení a jakmile sundáte nohu z brzdného pedálu, znovu nastartuje. Sníží se tak nejenom spotřeba paliva, ale i emise CO2.

Nový Renault Clio je zkrátka ideální společník do nejenom podzimních dnů…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *